ترخیص کالا از گمرک

شرکت بازرگانی کاسپین ترخیص ماهان با سالها تجربه و سابقه درخشان در زمینه ترخیص کالا و تجهیزات پزشکی و کلیه خدمات گمرکی و با بهرمندی از کارشناسان با تجربه و متخصص در زمینه ترخیص تجهیزات پزشکی ، آماده همکاری با بازرگانان و تجار گرامی می باشد.

ترخیص کالا از کلیه گمرکات کشور در تمامی استان ها از خدمات شرکت بازرگانی کاسپین ترخیص ماهان می باشد.

گمرك استان قم
گمرك استان كرمانشاه
گمركات استان فارس
گمرك استان يزد
گمركات استان قزوين
گمركات استان خوزستان
گمرك بندر انزلي
گمركات استان آذربايجان غربي

گمرك استان زنجان
گمركات استان خراسان رضوي
اداره كل گمرك فرودگاه امام خميني (ره)
گمرك استان كرمان
گمرك استان سمنان
گمركات استان خراسان شمالي
گمرك استان چهارمحال وبختياري
گمركات استان ايلام
گمركات استان آذربايجان شرقي

گمرك خراسان جنوبي
گمركات استان هرمزگان (شهيد رجايي )
گمركات استان اصفهان
گمركات استان بوشهر
گمركات استان گلستان
گمرك استان مركزي -اراك
گمرك استان همدان
گمرك سهلان
گمرك استان كردستان

ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی

این شعبه با هدف انجام امور تخلیه، بارگیری و انبارداری تخصصی در بخش حمل‌ونقل کالاهای تجاری هوایی در تاریخ 16 آذر ماه 1387 با عنوان «شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی مجتمع امام خمینی(ره)» فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد.

مزایای گمرک امام خمینی (ره) :

نزدیکی به شهر تهران و پایتخت
همجواری با بزرگترین فرودگاه بین‌المللی کشور
دسترسی سریع و آسان به جاده‌های ترانزیتی کشور
امکان پذیرش کالای فاسد شدنی به دلیل بهره‌مندی از سردخانه
مدرن‌ترین انبار عمومی کشور
کنترل تمامی فرآیندهای عملیاتی به وسیله کامپیوترهای پیشرفته

ترخیص کالا از گمرک شهریار تهران

بزرگترین مجتمع انبارهای عمومی کشور که با تخلیه و بارگیری بیش از یک میلیون تن کالا در سال جایگاه ویژه‌ای را در بین شرکت‌ها و شعب شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی به خود اختصاص داده است. این شعبه در سال 1355 با توجه به افزایش واردات و صادرات کالا و نیازی که در کشور احساس می‌شد، احداث و راه‌اندازی شد و از فعال ترین گمرکات زمینی کشور در ترخیص کالا محسوب می‌شود.

مزایای گمرک شهریار تهران
قرار گرفتن در استان تهران و نزدیکی به پایتخت
نزدیکی به فرودگاه‌های بین‌المللی مهرآباد و امام خمینی(ره)
امکان اتصال خطوط ریلی داخلی به شبکه سراسری راه آهن کشور
رعایت استانداردهای ضریب بالای ایمنی و مراقبت و محافظت از کالاها و انبارهای موجود

ترخیص کالا از گمرک شهید رجائی

در سال ۱۳۶۵ و با افتتاح اسکله شهید رجائی، گمرک مزبور در ساختمان جدید شروع به فعالیت نمود.
مجتمع بندری شهید رجایی عظیم بندری که در نقطه مرکزی نوار ساحلی جنوب کشور و در استان هرمزگان با بیش از 2 هزار و 300 کیلومتر مرز دریایی، واقع شده، به واسطه قرار داشتن در جوار صنایع بزرگ این استان و استانهای تولیدی کشور و همچنین برخورداری از زیر ساختهای مناسب شقوق مختلف حمل و نقل و اتصال به شبکه بین المللی راه آهن، هوایی وجاده تاریخی ابریشم، بیشترین نقش در صنعت حمل و نقل را ایفا نموده و با بیش از 80 بندر معروف جهان از طریق 35 خط برتر کانتینری دنیا تبادل کالا و مراوده بازرگانی دارد.

ترخیص کالا

ترخیص کالا به معنای انجام کلیه فعالیت‌ها و اقداماتی در گمرک است که توسط صاحب کالا یا نمایندهٔ قانونی صاحب کالا براساس بند ب ماده ۱ قانون امور گمرکی مصوب سال ۱۳۹۰ مجلس شورای اسلامی ، در گمرک آن کشور جهت صادرات یا واردات کالا صورت می‌گیرد و در طی آن کالا با انجام تشریفات گمرکی مربوط از مرکز گمرک آن کشور خارج می‌گردد. عملیات ترخیص کالا شامل تهیه و آماده‌سازی و ثبت اسناد و مدارک به صورت فیزیکی یا الکترونیکی و محاسبه هزینه‌ها شامل مالیات، سود بازرگانی و حقوق گمرکی و دیگر تسهیلات ارائه شده به واردکنندگان و صادرکنندگان می‌باشد.

به عبارت دیگر ترخیص کالا اصطلاحی است که برای اظهار کالا به گمرک کشور و آزادسازی آن کالا برای وارد کننده یا صادر کننده کالا مورد استفاده قرار می گیرد.

هزینه های گمرکی در ترخیص کالا

هزینه های گمرکی وجوهی هستند که برای برخی از خدمات گمرکی مثل تخلیه ، بارگیری یا باربری  یا و  انبارداری ، آزمایشگاه، کارشناسی کالا و سایر امور باید پرداخت شوند.

ترخیص از گمرک
پس از رسیدن محمولات توسط وسیله حمل‌کننده کالا به گمرک، کالا در انبارهای گمرکی قرار می‌گیرد. با ارسال اسناد توسط فروشنده و دریافت اسناد توسط خریدار امکان دریافت قبض انبار و ترخیصیه کالا از شرکت حمل‌کننده توسط ترخیص کار به عنوان نماینده صاحب کالا ایجاد می‌شود. قبل از حضور در گمرک باید تشریفات قبل از اظهار صورت بگیرد و پس از ورود اطلاعات به سامانه گمرک از طریق درگاه اینترنتی ترخیص کار به همراه اسناد کامل و وکالت نامه قانونی در گمرک حاضر می‌شود و از این پس تشریفات گمرکی شکل می‌گیرد. نوع تشریفات گمرکی با توجه به اهداف واردات کالا و صادرات کالا و نوع رویه گمرکی متفاوت است.

رویه‌های گمرکی ترخیص کالا
با توجه به نوع هدف از واردات و صادرات هر کالایی رویه‌های متعدد گمرکی در جهت تسهیل امور و ترخیص کالا توسط هیئت وزیران تدوین شده و به وزارت امور اقتصاد و دارایی کشور و به طبع آن گمرک جمهوری اسلامی ایران ابلاغ گردیده‌است.

ورود قطعی
واردات کالایی که به صورت دائمی و به قصد مصرف وارد کشور شود.
ورود موقت
برای کالاهای نمایشگاهی یا کالاهای پروژه‌ای که به مبدأ بازگردانده می‌شوند از این کنوانسیون استفاده می‌گردد. کنوانسیون آ ت آ برای ورود موقت نمایشگاهی در ایران نیز به تصویب مجلس رسیده‌است. ورود موقت رویه گمرکی است که براساس آن کالاهای معینی می‌تواند تحت شرایطی به طور موقت به قلمرو گمرکی وارد شود. این کالاها باید ظرف مهلت معینی که گمرک ایران تعیین می‌نماید بدون اینکه تغییری در آن ایجاد شود، خارج گردد. البته تغییرات ناشی از استهلاک، از این حکم مستثنی است.
کالای مرجوعی
کالایی که پس از ورود به گمرک نتوانسته ترخیص شود بنابراین مرجوع می‌شود.
ترانزیت خارجی
کالایی که از مبدأیی در خارج از کشور به مقصدی در خارج از کشور می‌رود و صرفاً از خاک کشور ثالث عبور می‌کند.
ترانزیت داخلی
کالا از گمرکی به گمرک دیگر در داخل کشور به قصد انجام تشریفات ورود قطعی ترخیص غیر قطعی می‌شود.
صدور قطعی
صادرات کشور به منظور مصرف در مقصد
صدور موقت
صادرات موقت و برگشت کالا پس از دوره‌ای
استرداد حقوق ورودی
استرداد مآخذ زمان ورود کالا در خصوص کالای وارداتی که باید صادر شود.
ترخیص کالا در ایران
ترخیص کالا در ایران به مفهوم آماده‌سازی و ارائه اسناد و مدارکی از جمله مجوزات لازم جهت ترخیص کالا می‌باشد. مجوزات استاندارد، بهداشت، وزارت ارشاد و کانون پرورش فکری کودکان، سازمان انرژی اتمی، وزارت ارتباطات و مخابرات، مبارزه با مواد مخدر، قرنطینه مرزی و قرنطینه نباتی و هر مجوز الزامی دیگری و البته مجوز وزارت راه که به کلیه کالاهایی که با ناوگان غیر ایرانی به حمل و نقل بین‌المللی خود مبادرت کرده‌اند تعلق می‌گیرد که خود شامل پرداخت هزینه ۱۰٪ کرایه حمل کالا می‌باشد.

ترخیص کالا همچنین شامل حمل و ارسال کالا به مقصد نهایی درون مرزی می‌باشد. بسیاری از ترخیص کار ان در حوزه‌هایی چون صنایع فلزی، شیمیایی و ماشین آلات و مواد اولیه به تخصص رسیده‌اند. ترخیص کاران معمولاً در گمرکات بنادر و فرودگاه‌ها یا مناطق آزاد متمرکز و مستقر می‌شوند.

ارزش کالای ورودی وارداتی
ارزش گمرکی کالای ورودی در همه موارد عبارت است از ارزش بهای خرید کالا در مبدأ به اضافه هزینه بیمه و حمل و نقل سیف به اضافه سایر هزینه‌هایی که به آن کالا تا ورود به اولین دفتر گمرکی تعلق می‌گیرد؛ که از روی سیاهه خرید یا سایر اسناد تسلیمی صاحب کالا تعیین می‌شود؛ و براساس برابری نرخ ارز اعلام شده توسط بانک مرکزی در روز اظهار است.

شرکت بازرگانی کاسپین ترخیص ماهان با حضور مداوم و مرتب در پیگیری کالا از زمان ورود به گمرکات کشور تا زمان خروج درکنار صاحبان کالا و با توجه به مسائل اقتصادی با کمترین هزینه و با حداقل زمان لازم نسبت به ترخیص کالا اقدام می نماید .

شرکت کاسپین ترخیص ماهان این افتخار را دارد با اطلاع از آخرین تغییرات و قوانین گمرکی ، تعرفه، ارزش ،نحوه ورود کالا، به صرفه ترین مسیر واردات کالا ، با کمترین هزینه ممکن و بالاترین سرعت نسبت به ارائه مشاوره و ترخیص کالا و تحویل کالا اقدامات لازم را انجام دهد.